Djokovič zvrhol Nadala v semifinálovej klasike French Open

Srbsko

Srb Novak Djokovič si po víťazstve v semifinálovom zápase podáva ruku so Španielom Rafaelom Nadalom. (REUTERS)

PARÍŽ - Novak Djokovič prišiel zo setu v očarujúcom semifinále French Open, ktorý spôsobil iba tretiu porážku na parížskej antuke Rafovi Nadalovi, keď v sezóne 3-2 zvíťazil nad 7-3 v piatok pred divokým davom.

Nadal, ktorý sa uchádzal o rekordný 14. titul French Open, vyhral prvých päť zápasov zápasu, keď sa pozrel na cestu, aby zopakoval svoje zdrogovanie Srba vo vlaňajšom finále.

Svetová jednotka Djokovič však využil dynamiku, vyhral druhý set a potom udržal pulzujúci 97-minútový tretí set na tajbrejku, keď zachránil stanovený bod.

Atmosféra vo futbalovom štýle, ktorú vytvoril asi 5-tisícový dav v hale Court Philippe Chatrier, dosiahla na konci tretiny stúpanie, keď sa objavil zákaz vychádzania v Paríži COVID-19.Djokovič triumfoval vo Wimbledone a zabezpečil rekordne rovnú dvadsiatku Nigéria omráčila tím USA na olympijskej exhibícii UFC 264: Poirier vyhral TKO po tom, čo si McGregor zlomil nohu

a 11, 2021 Srbsko

Srb Novak Djokovič oslavuje víťazstvo v semifinálovom zápase so Španielom Rafaelom Nadalom (REUTERS)

Parížske úrady našťastie videli zmysel a povolili predĺženie prerušenia o 23:00, čo znamená, že veľkolepú a brutálnu súťaž môže naďalej zdobiť živé publikum.

Pre 35-ročného Nadala však nemalo byť nijakej milosti, pretože jeho zdanlivo nevyčerpateľné odhodlanie bolo nakoniec zlomené.

Držal sa ako pravý šampión, ale je Djokovič, ktorý vyzeral sviežo napriek tomu, že ho štyri hodiny pretĺkal najlepším svetovým antukovým kurtom, ktorý bol nemilosrdne uzavretý.

Po rozbití na vedenie 4: 2 sa koniec dostavil rýchlo, keď na French Open spôsobil Nadalovi prvú porážku, pretože ho porazil vo štvrťfinále 2015.

Djokovič si vo finále zahrá s Grékom Stefanosom Tsitsipasom so šancou postúpiť na 19 grandslamových titulov, len o jeden za mužským rekordom 20, ktorý držia Nadal a Roger Federer.

Obaja hráči vyprodukovali takmer nadľudské úsilie, pretože rekordný 58. duel medzi týmito dvoma bojovníkmi sa pravdepodobne vyrovnal všetkému, čo proti sebe vyprodukovali od prvého stretnutia v roku 2006.

Iba po ôsmykrát vo všetkých ich zápasoch vyhral hráč, ktorý prehral prvý set, a Djokovič teraz vedie svoju rivalitu 30-28.

Jeho oslavy po vyhlásení víťazstva boli nenápadné, ďaleko od manickej reakcie na jeho stredajšie víťazstvo nad Matteom Berrettinim - čo je známka rešpektu, ktorý si voči Nadalovi drží.

Zatiaľ čo v roku 2015 jeho víťazstvo v priamych súpravách mierne ovplyvňovala skutočnosť, že sa Nadal ťažko zotavoval zo zranení, tentoraz to urobil ťažko.

Najprv by som chcel povedať, že je to výsada byť na tomto súde s Rafaelom Nadalom, uviedol na súde Djokovič.

Najväčší zápas, aký som tu v Paríži hral. Tiež najlepší zápas s najlepšou atmosférou pre oboch hráčov.

Aby ste vyhrali proti Rafovi na tomto kurte, musíte hrať svoj najlepší tenis a dnes večer som hral môj najlepší tenis.