Ako je ázijské krajiny v rebríčku Fifa tento rok 2018

Aký Film Vidieť?

Svetový pohár Fifa sa začína zajtra 14. júna a krajiny z celého sveta sa o to pripravujú. Iba tri ázijské krajiny - Austrália, Južná Kórea a Japonsko sa kvalifikovali do súťaže o najžiadanejšiu trofej na svete vo futbale.

V globálnom rebríčku je Austrália jedinou ázijskou krajinou, ktorá sa umiestnila v top 50. Austrálsky tím s názvom Socceroos je na 36. priečke. Socceroos sú v skupine C s Francúzskom, Peru a Dánskom.

Južná Kórea sa umiestnila na 57. mieste a je jedinou ázijskou krajinou, ktorá sa deväťkrát kvalifikovala na majstrovstvá sveta. Je to tiež jediná ázijská krajina, ktorá získala na majstrovstvách sveta vo futbale 2002 najzábavnejšie ocenenie tímu. Dvaja hráči z tímu boli zvolení aj za členov tímu MasterCard All Star Team, jediných zvolených Aziatov. Juhokórejský tím je v skupine F s Nemeckom, Švédskom a Mexikom.Djokovič triumfoval vo Wimbledone a zabezpečil rekordne rovnú dvadsiatku Nigéria omráčila tím USA na olympijskej exhibícii Antetokoumpo, Bucks upravil vedenie Suns vo finále NBA

Japonsku patrí 67. priečka a na tohtoročnom svetovom pohári sa predstaví už šieste. Je to jeden z najúspešnejších ázijských tímov, ktorý sa kvalifikoval na majstrovstvá sveta posledných šesť rokov po sebe. Je v skupine H s Poľskom, Senegalom a Kolumbiou.

Čína je na 75. mieste. Vrcholom futbalového výkonu v krajine bol rok 2002, keď sa tím kvalifikoval na majstrovstvá sveta. India sa nikdy nezúčastnila majstrovstiev sveta, aj keď sa tím kvalifikoval štandardne v roku 1950, keď sa ostatné tímy v skupine stiahli. V súčasnosti je na 97. mieste

Na 102. mieste je Vietnam, za ním je Severná Kórea na 108. mieste.

Aj napriek tomu, že Filipíny boli jedným z najstarších tímov v Ázii a hrávajú na medzinárodnej úrovni už v roku 1913, nikdy sa nekvalifikovali na majstrovstvá sveta. Umiestňuje sa na 115. mieste. Thajskí hráči „War Elephants“, o ktorých je známe, boli tento rok vyradení v treťom kole a nemohli sa kvalifikovať na majstrovstvá sveta. Je na 122. mieste.

Mjanmarsko, Maldivy a Nepál sú na poradí 138, 150 a 161.

Indonézia pod názvom Holandská národná futbalová federácia Východná India sa kvalifikovala na majstrovstvá sveta v roku 1938 a odvtedy sa na ňu nikdy nedokázala kvalifikovať. Je na poradí 164, za ním nasledujú Kambodža a 166 Singapur.

Najlepšie umiestnenie Malajzie na turnaji Fifa bolo v roku 1993, keď bolo na 75. pozícii. V súčasnosti je krajina na 171 priečkach, za ktorými nasledujú Laos a 178 a Bhután na 183 priečkach. Bangladéš a Srí Lanka sú na veľmi nízkych hodnotách 194, respektíve 200.

Pakistan je ázijský tím s najnižším umiestnením na 203. mieste z 211 tímov svetového rebríčka.