Messi voľný kop nestačí, pretože Argentína sa rozhodla remízu Čile

Aký Film Vidieť?

Futbal Futbal - Copa America 2021 - Skupina A - Argentína - Čile - Štadión Nilton Santos, Rio de Janeiro, Brazília - 14. júna 2021 Argentínčan Lionel Messi strieľa na bránu REUTERS / Ricardo Moraes

RIO DE JANEIRO - Argentínčan Lionel Messi strelil v prvom polčase jeden zo svojich voľných kopov s ochrannou známkou, v druhom však Eduardo Vargas vyrovnal Čile a v pondelok v otváracom zápase Copa America v Riu de Janeiro zanechal pocty aj za stavu 1: 1.

Keď sa obe strany začiatkom tohto mesiaca stretli v kvalifikácii majstrovstiev sveta, čílsky brankár Claudio Bravo akrobaticky zachránil jeden priamy kop Messiho a ďalší zasiahol drevo, ale tentokrát bol hráč Barcelony o jeden lepší a v rohu siete zakrútil vynikajúcu štandardku. z 25 metrov von po 33 minútach.

Aj keď vo finále Copa America v rokoch 2015 a 2016 zvíťazili nad Argentínou na penalty, Čile nikdy na tomto turnaji neporazilo svojich susedov nad 90 minút a ich úloha sa ešte viac zhoršila po otvorení skóre Messim.

Po zranení Alexisa Sáncheza napriek tomu Čilčania za pomerne šťastných okolností bojovali o vyrovnanie v druhom polčase za vyrovnania 13. minúty po tom, čo konzultácie VAR viedli k pokutovému kopu.

Emiliano Martinez vyrazil prudkú strelu Artura Vidala do šestnástky, ale Vargas následne vyrazil loptu a vyrazil loptu na roh.

Hralo sa na opustenom štadióne Nilton Santos, na ktorom sa konali dejiská atletiky na olympijských hrách 2016, pričom obe strany sa zahryzli do zlého ihriska.

lístky manny pacquiao jessie vargas

Čile bude mať z bodu väčšiu radosť ako Argentína, ktorá teraz remizovala zo svojich posledných piatich zápasov štyri.

Argentínčania, ktorých Messi bol vždy nebezpečný, ale krídelník Stuttgartu Nicolas Gonzalez pred bránkou márnotratne, mal viac šancí na zisk všetkých troch bodov.

Mali sme šesť alebo sedem čistých šancí a premeškali sme ich a Chile získalo dobrú remízu, uviedol brankár Martinez. Šance, ktoré sme dnes dali, boli dosť na to, aby sme vyhrali štyri alebo päť.

Čile však nie je nič, ak nie odolné, a počas celého záverečného obdobia, keď ich súperi hádzali lopty do šestnástky, hľadali víťaza a bránili statočne.

Paraguaj sa v pondelok neskôr v pondelok predstaví v Bolívii v rámci druhého zápasu skupiny A, pričom v piatok debutoval Uruguaj, piaty tím v tejto časti.