Neymar pomáha Brazílii v kvalifikácii majstrovstiev sveta zdolať šesť

Aký Film Vidieť?

Brazília

Brazílčan Neymar (C) sa pokúša driblovať okolo paraguajského Omara Aldereteho (L) a paraguajského Gustava Gomeza počas ich juhoamerického kvalifikačného futbalového zápasu na svetový pohár FIFA Katar 2022 na štadióne Defensores del Chaco v Asuncióne 8. júna 2021. (Foto: NORBERTO DUARTE / AFP)

Neymar strelil jeden gól a strelil druhý, pretože Brazília si v utorok udržala perfektný štart do kvalifikácie svetového pohára výhrou 2: 0 nad Paraguajom.

Náhradník Lucas Paqueta spečatil výhru hlboko do času zranenia v Asuncione, keď Brazília po šiestom víťazstve zo šiestich otvorila šesťbodový náskok na čele jedinej kvalifikačnej skupiny v Južnej Amerike.

Prvá porážka Paraguaja spôsobila, že vypadli z automatických kvalifikačných miest.

Brazília sa rýchlo rozbehla, keď zostali necelé štyri minúty.Djokovič triumfoval vo Wimbledone a zabezpečil rekordne rovnú dvadsiatku Nigéria omráčila tím USA na olympijskej exhibícii Antetokoumpo, Bucks upravil vedenie Suns vo finále NBA

Gabriel Jesus, ktorý bol odvolaný do základnej zostavy, prešiel zprava a hoci Richarlison minul jeho pokus o volej, Neymar nebol označený na zadnej tyči, aby loptu preťal okolo brankára Antonyho Silvu.

Paraguay sa však nezrútil a stredný obranca Omar Alderete vynútil neuveriteľný zákrok brankárovi Edersonovi s trhákom z 30 metrov.

Miesto v šestnástke našiel aj Miguel Almiron, ale jeho strelu Eder Militao tečoval zozadu.

Medzitým bol Silva rýchlo vonku, aby udusil šancu Richarlisona.

Útočník Evertonu si myslel, že si náskok predĺžil tesne pred polčasom bravúrnym volejom, ale to mu odmietla ofsajdová vlajka.

Paraguaj mal dobrý štart do druhého polčasu, keď Ederson zachránil hlavičku Gustava Gomeza, ale Marquinhos mal zdvojnásobiť výhodu hostí, keď zo štyroch metrov nejako odhlavičkoval Neymarov center.

Brazília mala šance na vyradenie zápasu z kontry, ale Neymar vyrazil loptu mimo a Gomez bravúrne vyrazil strelu Richarlisona.

veda nedokáže vysvetliť všetko

Ale v čase zranenia Neymar hral v Paquete napravo, aby poslal presnú dorážku ľavou nohou tesne vedľa.

Argentína fúka dvojgólové vedenie

Argentína

Argentínčan Leandro Paredes oslavuje 8. júna 2021 bodovanie proti Kolumbii počas juhoamerického kvalifikačného futbalového zápasu na svetový pohár FIFA Katar 2022 na Metropolitnom štadióne Roberta Melendeza v kolumbijskej Barranquille. (Foto: Raul ARBOLEDA / AFP)

Miguel Borja strelil štyri minúty do zastavenia, aby zachránil remízu 2: 2 pre Kolumbiu v kvalifikácii majstrovstiev sveta proti Argentíne v Barranquille.

Argentína bola naštartovaná, pomohla jej žalostná domáca obrana a v priebehu ôsmich minút sa posunula o 2: 0 gólmi Cristiana Romera a Leandra Paredesa.

Náhradníci Kolumbie ale v druhom polčase otočili vývoj zápasu, keď Luis Nuriel vsietil sieťku z priameho kopu a potom Borja po smrti chytila ​​bod.

Išli sme tlačiť, strelili sme dva góly, ale bohužiaľ sme sa nedokázali udržať, myslím, že sme boli unavení, povedal útočník Argentíny Lautaro Martinez.

Argentína zostáva na druhom mieste neporazená, zatiaľ čo Kolumbia je na piatom mieste tesne za miestami automatickej kvalifikácie.

Hostia si však budú kopať po rýchlom začiatku a budú mať väčšie šance.

O tri minúty vstúpil Romero najvyššie a hlavičkoval priamo z pravej strany Rodrigo De Paul z priameho kopu, ktorý ju zakončil až k hranici šestnástky.

O niekoľko minút neskôr si Lionel Messi vybral Marcosa Acunu a jeho chrapľavý pohon ľavou nohou bol odvrátený centimetrov za roh žrde a brvna.

Kolumbia nedokázala úplne vyčistiť výsledný roh a po nejakom pinball v šestnástke mohol Paredes prebehnúť okolo štyroch hráčov, nájsť priestor a vystreliť nízko do rohu cez brankára Davida Ospinu.

Argentína bola na dobrej ceste a Ospina musel v 27. minúte prudko vyraziť autom od Martineza, keď Nicolas Gonzalez odvrátil fúku okolo šestnástky.

Kolumbia v prvom polčase konečne ožila, ale Murielinu strelu vyrazil Nicolas Otamendi, zatiaľ čo Duvan Zapata vyrazil loptu.

Boli v ňom späť šesť minút do druhej tretiny, keď potom Otamendi zrazil Mateusa Uribeho do šestnástky a Muriel zasunula z miesta.

Argentína však zostala na vrchole a Ospina tečoval strelu Messiho do tyče a následne poprel Martineza.

Muriel prestrelil predtým, ako inšpirovaný Ospina udržal Kolumbiu v remíze skvelými zákrokmi opäť od Martineza a Messiho.

Posledné slovo mal však Borja, ktorý sa postavil na zadnú žrď a smeroval center domáceho Juana Cuadrada.

Peru vyhráva prvé víťazstvo

Peru

Luis Advincula z Peru (L) oslavuje po skórovaní proti Ekvádoru počas svojho juhoamerického kvalifikačného futbalového zápasu na svetový pohár FIFA Katar 2022 na štadióne Rodrigo Paz Delgado v Quite 8. júna 2021. (Foto: FRANKLIN JACOME / POOL / AFP)

môžete si vziať imodium po expirácii

Peru získalo prvé víťazstvo v kvalifikačnej kampani, ale napriek prekvapivému úspechu 2: 1 v Ekvádore zostalo na konci skupiny.

Christian Cueva premenil protiútok rapera v 62. minúte a Luis Advincula takmer všetko zabezpečil po ôsmich minútach víťazstvom, keď prestrelil nohy brankára Alexandra Domingueza.

Časový úder pre Gonzala Platu bol pre Ekvádor útechou, napriek tomu zostáva tretí.

V Caracase udržala Venezuela Uruguaj na remíze 0: 0, aby zostala nad Peru na rozdiel gólov, zatiaľ čo hostia sa držali na prvom mieste automatickej kvalifikácie.

Trest Marcela Morena osem minút od začiatku zápasu priniesol Bolívii remízu 1: 1 v Santiagu s dominantným Čile, ktoré sa ujalo vedenia cez Ericka Pulgara za 69 minút.