Slniečka brzdia Clippers, blížia sa k finále NBA

Slnko Phoenix

LOS ANGELES, KALIFORNIA - 26. júna: Devin Booker č. 1 Phoenix Suns kráča k čiare trestných hodov proti LA Clippers počas druhej polovice štvrtého zápasu finále Západnej konferencie, ktoré sa koná 26. júna 2021 v Los Angeles v Staples Center, Kalifornia. Ronald Martinez / Getty Images / AFP

Devin Booker získal 25 bodov pred faulom a Deandre Ayton pridal 19 bodov za 22 doskokov, keď sa Phoenix Suns posunul o jeden zápas od svojho prvého vystúpenia v NBA Finals po 28 rokoch a udržal si víťazstvo 84: 80 v sobotu nad hostiteľom Los Angeles Clippers.

Chris Paul mal vo svojom druhom zápase späť z protokolu COVID-19 18 bodov a 7 asistencií, keď sa Suns dostali do finále Západnej konferencie 3: 1. Paul urobil päť trestných hodov za posledných sedem sekúnd, aby spečatil víťazstvo.Djokovič triumfoval vo Wimbledone a zabezpečil rekordne rovnú dvadsiatku Nigéria omráčila tím USA na olympijskej exhibícii Antetokoumpo, Bucks upravil vedenie Suns vo finále NBA

The Suns majú teraz tri šance získať svoje miesto vo finále, ich prvá príležitosť prichádza v hre 5 v pondelok vo Phoenixe.

Paul George mal za Clippers 23 bodov a 16 doskokov, ale strelil 5 z 20 z poľa a 1 z 9 z 3-bodového rozsahu, zatiaľ čo Reggie Jackson získal 20 bodov.

Los Angeles strelilo z ihriska iba 32,5 percenta, pretože pre zranenie kolena hralo šiesty zápas v play-off bez Kawhiho Leonarda.

Na konci zápasu 50-36 na polovici zápasu sa Clippers dostali späť do hry a v tretej štvrtine predstihli tím Suns 30-19. Los Angeles malo potom vo štvrtej štvrtine viac šancí ujať sa vedenia, oba tímy však prešli takmer štvorminútovým bez skóre, aby udržali Suns na 71-70.

Ani jeden z tímov vo štvrtom štvrťroku nevystrelil dobre z ihriska, keď tím Suns strelil 21,1 percenta na 15,8 percenta za tím Clippers. Keďže Clippers potrebovali niekoho, o koho by sa mohli oprieť, keď hrali bez Leonarda, bol George v poslednej tretine iba 1 zo 7 z ihriska.

Terance Mann dostal Clippers medzi 79: 76 na rozostavenie s 58,5 sekundami na rozohrávanie, krátko potom, čo Booker fauloval po útoku v útočnom zakončení. Dva trestné hody od Pavla, ktoré zostali o 7,0 sekundy, viedli Suns k náskoku 81: 78.

Po výmene trestných hodov George urobil jeden pre Clippers a ostalo mu 3,2 sekundy, aby sa dostal do Los Angeles v rozmedzí 82-80. Ten druhý úmyselne minul, ale k odrazeniu sa dostali Suns a Paul urobil dve fauly, aby hru prerušil.

Clippers skončili iba 5 z 31 (16,1 percenta) z 3-bodového rozsahu v hre, zatiaľ čo Suns boli 4 z 20 (20 percent). Phoenix strelil celkovo 36 percent.

Mikal Bridges mal za Suns 13 doskokov, Ivica Zubac 13 bodov a 14 doskokov za Clippers. Mann mal 12 za Los Angeles.