Legendárny kapitán Realu Madrid Sergio Ramos opustil klub

Aký Film Vidieť?

Skutočný Madrid Sergio Ramos

(SÚBORY) Na tomto zázname z 24. januára 2019 oslavuje španielsky obranca Realu Madrid Sergio Ramos penaltu počas štvrťfinálového prvého zápasu futbalového zápasu medzi Španielskom Copa del Rey (Kráľovský pohár) medzi futbalom Real Madrid CF a Gironou FC na letisku Štadión Santiaga Bernabeua v Madride. Foto: JAVIER SORIANO / AFP)

Svadba Iana Veneraciona a Pamely Gallardo

Legendárny kapitán Sergio Ramos opustí Real Madrid po ligotavej, trofejami nabitej kariére, ktorá trvala 671 zápasov a 16 sezón, oznámil klub v stredu.

Real uviedol, že vo štvrtok dôjde k ucteniu si pamiatky a rozlúčke so štvornásobným víťazom Ligy majstrov za prítomnosti prezidenta klubu Florentina Péreza.

Toto oznámenie nasleduje po zranenej kampani 2020/21, kde sa 35-ročný Ramos predstavil iba v 21 zápasoch vo všetkých súťažiach, čo je jeho najmenej v 16-ročnej kariére v Madride. Od začiatku roka hral iba päťkrát.

Z kádra španielskeho trénera Luisa Enriqueho na Euro 2020 bol pre nedostatok herného času vynechaný veteránsky obranca a kapitán národného tímu.Djokovič triumfoval vo Wimbledone a zabezpečil rekordne rovnú dvadsiatku Nigéria omráčila tím USA na olympijskej exhibícii Antetokoumpo, Bucks upravil vedenie Suns vo finále NBA

Ramos sa pripojil k Realu Madrid zo Sevilly v roku 2005, jediný Španiel pricestoval počas prvého Pérezovho pôsobenia vo funkcii prezidenta, prvej éry Galacticosu, v ktorej sa každú sezónu podpísala veľká superstar.

Ramos, ktorý sa týčil vzadu, bol tiež plodným strelcom gólu, keď strelil Real 101 gólov vrátane vyrovnania 93. minúty vo finále Ligy majstrov 2014 proti trpkému rivalovi Atleticu Madrid.

Ďalej dominovali nad svojimi mestskými súpermi 4: 1 po predĺžení, čo bol prvý z ohromujúcich 4 triumfov Ligy majstrov v Reale za posledných päť rokov.

Je jedným z najzdobenejších hráčov klubu, vyhral päť titulov La Ligy, štyri ligy majstrov a dva Copas del Rey.

Vyhral svetový pohár so Španielskom v roku 2010 a európsky šampionát v rokoch 2008 a 2012, mimo Madridu však bol často polarizujúcou osobnosťou.

Záznam červenej karty

Real Madrid Barcelona Classic

Španielsky obranca Realu Madrid Sergio Ramos dostáva žltú kartu od rozhodcu počas futbalového zápasu španielskej ligy El Clasico medzi FC Barcelona a Realom CF na štadióne Camp Nou v Barcelone 18. decembra 2019 (Foto: Josep LAGO / AFP)

Ramos drží rekord s najväčším počtom červených kariet v histórii La Ligy na úrovni 20 a za všetky súťaže bol za Madrid vylúčený 26-krát.

je filipínsky alebo filipínsky

Tento divoký konkurent sa dostal pod paľbu za svoje drsné boje vrátane nechvalne známeho zastavenia šírenia Mohameda Salaha počas finále Ligy majstrov 2018, ktoré zanechalo hviezdu Liverpoolu vykĺbené rameno.

V tejto sezóne Ramos vynechal hry po chytení Covid-19 a tiež kvôli sérii zranení pravého stehna, ľavého lýtka a ľavého hamstringu.

Bol v kádri Madridu na záverečnom zápase La Ligy proti Villarrealu, ale nehral.

Podľa španielskych médií sa Realu a Ramosovi nepodarilo dosiahnuť dohodu o predĺžení jeho zmluvy, ktorej platnosť vyprší 30. júna.

Klub mu chcel v dôsledku pandémie Covid-19 ponúknuť jednoročnú dohodu so znížením platu o 10 percent, zatiaľ čo Ramos chcel podľa správ predĺženie o dve sezóny.

Absencia rekordného držiteľa španielskeho vystúpenia Ramosa znamená, že v kádri Enriqueho na Euro 2020 nie je ani jeden hráč Madridu.

Ramos hral za svoju krajinu 180-krát, keď skóroval 23-krát, čo ho umiestnilo na ôsmom mieste v zozname všetkých španielskych strelcov.

Reprezentoval Španielsko na štyroch majstrovstvách sveta a troch majstrovstvách Európy a bol kľúčovým členom mužstiev, ktoré zdvihli majstrovstvá sveta 2010 a eurá 2008 a 2012.

Ramos sa stane voľným hráčom po 30. júni s radom špičkových európskych klubov vrátane Manchestru City Pepa Guardiolu, ktorý mal podľa všetkého záujem o podpísanie zmluvy s veteránom.